Powódź - jak sobie radzić z jej skutkami?

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 10 Lipiec 2012

Powódź to nic innego jak zalanie przez wodę terenów nisko położonych w wyniku wezbrania rzeki, powodując znaczne szkody społeczne jak i gospodarcze. Powódź to jedno z najczęściej występujących, naturalnych zagrożeń w naszym kraju. Pierwsza wzmianka na temat powodzi w naszym kraju została przekazana przez Jana Długosza: “Zdarzały się tego czasu liczne i długotrwałe wylewy, po których nastąpiło lato skwarne i dla wielu płodów przyrodzonych szkodliwe.”

Podczas powodzi zalane zostają sieci kanalizacyjne, wysypiska śmieci, cmentarze, gospodarstwa rolne oraz uprawy rolne. Dochodzi do skażeń biologicznych i chemicznych ujęć wody, ziemi oraz budynków. Wezbrana woda rozprowadza drobnoustroje chorobotwórcze po wszystkim co napotka na swojej drodze. Należy pamiętać, że tereny popowodziowe są szczególnie zagrożone pod względem epidemiologicznym. Po opadnięciu wody, zalane domy, gospodarstwa rolne należy poddać procesowi neutralizacji skutków powodzi. Im szybciej pozbędziemy się osadzonych z brudnym szlamem bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz trucizn i alergenów chemicznych, tym łatwiej przywrócimy naszemu domowi naturalną rolę bezpiecznego schronienia. Fale powodziowe wnoszą do naszych domów ogromna ilość zanieczyszczeń oraz różnego rodzaju substancje chemiczne i chorobotwórcze.

Wychodząc naprzeciw zagrożeniom jakie niosą skutki powodzi firma Carsekt oferuje:

  • zabiegi dezynfekcji pomieszczeń poprzez dezynfekcję na mokro, bielenie, zamgławianie, opryski

  • zabiegi dezynfekcji ujęć wody poprzez czyszczenie, płukanie i aplikację preparatów dezynfekujących

  • zabiegi dezynsekcji poprzez zamgławianie, opryskiwanie ULV oraz opryski średnio- i grubokropliste

  • zabiegi daratyzacji przy użyciu agregacji metody chemicznej i fizycznej

  • zabiegi usuwania oznak korozji biologicznej z drewna i budynków

Zabieg dezynfekcji na mokro (wstępna dezynfekcja) jest stosowany przy użyciu bardzo żrących roztworów kontaktowych (woda amoniakalna, roztwór sody kaustycznej, inne) na oczyszczone powierzchnie ścian i podłóg. Szczególnie zalecany w fermach głębokościółkowych oczyszczanych po zakończeniu cyklu produkcyjnego, takie warunki sprzyjają przesiąkaniu powierzchni i tworzeniu kolonii bakterii, wirusów i przetrwalnikowych form grzybów. W takich warunkach, by mówić o skutecznej dezynfekcji należy przeprowadzić ją w dwóch etapach: wstępnej (dezynfekcja na mokro) i właściwej (zamgławianie termiczne).

Zabieg bielenia pomieszczeń roztworem niegaszonego wapna, pozornie dla laika polegający na pomalowaniu ścian na biało ma kolosalne znaczenie zoohigieniczne. Oprócz właściwości dezynfekcyjnych świeżego roztworu mleka wapiennego (traci je po upływie ok. 4 godz. po sporządzeniu) ma wpływ neutralizujący na wiele czynników sprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów i szkodników sanitarnych. Zmienia kwaśny odczyn PH bielonych powierzchni i zwiększa oświetlenie pomieszczeń. Ściany bielone odbijają 90% promieniowania, natomiast brudne od 30-50%. Ma to decydujący wpływ na spełnienie norm dostarczania światła w przeliczeniu na jednostkę powierzchni podłogi oraz na skuteczność naturalnej dezynfekcji powietrza poprzez widno UV promieniowania słonecznego. Jasne, czyste pomieszczenia są również rzadziej zagnieżdżane przez insekty, gryzonie i grzyby.

Mamy Państwu do zaoferowania usługi z zakresu dezynfekcji i dezynsekcji metodą zamgławiania termicznego - najbardziej zaawansowaną zachodnią technologią pozwalającą efektywnie zwalczać wirusy, grzyby, bakterie, pierwotniaki i wszelkie insekty. Rewelacyjna metoda polegająca na wytwarzaniu za pomocą zamgławiaczy gorącej mgły, która jest mieszaniną nośnika i nowoczesnych termostabilnych preparatów dezynfekcyjnych lub dezynsekcyjnych. Zamgławiacz termiczny powoduje rozbicie kropli środka dezynfekcyjnego do wielkości poniżej 2 mikronów, co sprawia, że środek w postaci mgły jest przez długi czas unoszony wewnątrz obiektu. Gorąca mgła jest lżejsza od powietrza i dociera wszędzie, do każdego zakamarka zamgławianego obiektu, doskonale penetruje szczeliny do których nigdy nie dotarłby preparat z konwencjonalnego oprysku. Nowoczesna technologia połączona z doświadczeniem w doborze i rotacji preparatów daje 100% gwarancję skuteczności zabiegu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.carsekt.eu oraz www.dezynfekcje.pl

KONTAKT ZE SPECJALISTĄ: tel. 608 587 205 - Tomasz Janiszewski tel. 666 575 444 - Łukasz Gapiński tel. 662 254 045 - Edyta Tokarska e- mail: biuro@carsekt.eu