Koniec sezonu fumigacji!

Opublikowane przez Carsekt_Polska Dnia: 01 Grudzień 2022

Czas na podsumowanie!

- 45 tysięcy przejechanych kilometrów po całej Polsce;

- 22 tysiące m2 zużytej folii gazoszczelnej;

- ponad 3 tysiące przepracowanych godzin naszych techników;

- i co najważniejsze kilkadziesiąt nowych, zadowolonych klientów!

To tylko szacunkowy bilans tegorocznego sezonu fumigacji, który obfitował w wiele ciekawych zleceń. Oprócz kilkudziesięciu domów jednorodzinnych, które uwolniliśmy od szkodników drewna mieliśmy do czynienia także z obiektami muzealnymi, zabytkowymi oraz wielkogabarytowymi.

Sezon rozpoczęliśmy w Oświęcimiu, gdzie na zlecenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau wykonaliśmy fumigację stropów w dwóch murowanych barakach B-138 i B-139 zlokalizowanych na terenie byłego obozu. Nasza usługa była częścią skrupulatnie zaplanowanego gruntownego remontu wspomnianych wcześniej obiektów. Fumigacja została wykonana preparatem uwalniającym fosforowodór. Cały proces był przez nas zdalnie monitorowany poprzez nowoczesny system pomiarowy, który dzięki wysyłaniu danych do wirtualnej chmury daje możliwości odczytywania stężenia gazu w każdym miejscu na świecie.

Drugim wyjątkowym zleceniem była fumigacja zabytkowego Dworku „Zacisze” w Miechowie. Budynek powstał w 1784 roku i jest to jeden z najstarszych obiektów z jakim do tej pory mieliśmy styczność. W Dworku wykryto ślady żerowania Spuszczela pospolitego i Kołatka domowego. Budynek jest w całości wykonany z drewna, dlatego został okryty folią gazoszczelną do samej ziemi. Fumigację wykonaliśmy przy użyciu fosforowodoru, zabieg trwał 7 dni. 

Pod koniec sezonu wylądowaliśmy nad morzem. Tutaj wykonaliśmy fumigację obiektu wielkogabarytowego- szeregowca złożonego z aż 16 apartamentów! Łączna kubatura obiektu to prawie 2100 m3. Uszczelnienie takiego obiektu to nie lada gratka, ale nasi doświadczeni technicy bardzo sprawnie sobie z tym poradzili. Przy tym zleceniu zastosowaliśmy fumigację przy użyciu fluorku sulfurylu- to preparat, który stosujemy od początku tego roku. O jego właściwościach już wspominaliśmy. Przy użyciu wysokiej klasy urządzeń pomiarowych mogliśmy monitorować każdą minutę fumigacji i na bieżąco optymalizować proces, co ma kluczowe znaczenie przy tak dużych obiektach.

Ostatnim tegorocznym zleceniem na zwalczenie szkodników drewna była fumigacja wyposażenia kościoła nieopodal Lublina. Głównym sprawcą zamieszania był Kołatek domowy, to przez niego najczęściej porażone są meble, stolarka okienna i drzwiowa. W tej sytuacji również zastosowaliśmy fluorek sulfurylu, głównie dlatego, że można go stosować przy temperaturze 5 stopni Celsjusza, a był to już chłodniejszy czas.

Czas podsumowań mamy już za sobą, teraz rozpoczynamy przygotowania do kolejnych zleceń.