Finał turnieju w Gozdaninie

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 21 Lipiec 2016

W minioną niedzielę 17 lipca 2016 rozgrywana była runda finałowa turnieju w Gozdaninie. Tegoroczna edycja była już 33. w historii tego turnieju. Nasi piłkarze są niepokonani od trzech lat a w tym roku walczyli o czwarty tytuł mistrzowski z rzędu!

Niedzielny play-off zaczynaliśmy od rywalizacji w ćwierćfinale z drużyną AVACO Ławki. Nasi zawodnicy poradzili sobie bez większych kłopotów wygrywając 6:0. Następnie w półfinale przyszło nam się zmierzyć z jednym z poważnych kandydatów do mistrzostwa - drużyną PIAST Wylatowo. Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando, jednak w bramce rywali kapitalnie dysponowany był w tym dniu goalkeeper (który ostatecznie został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju). Na szczęście nasz napastnik Piotr Pacia popisał się wspaniałym strzałem z ostrego konta zdobywając jednego z ładniejszych goli na tym turnieju. To trafienie zapewniło nam wygraną 1:0 i awans do finału. Przed finałem najbardziej obawialiśmy się o kondycję, gdyż ze względu na obowiązki służbowe nie mogliśmy skorzystać w tym dniu z kilku ważnych piłkarzy i graliśmy całą niedzielę bez żadnych rezerwowych. Nasza gra w finale była dostosowana do zapasu sił jakie nam pozostały, nie podkręcaliśmy tempa gry, kończąc  spotkanie z HETMAN Orchowo w  stosunku 0:0 doprowadziliśmy do dogrywki. Dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia i trzeba było wyłonić zwycięzcę turnieju w rzutach karnych. Więcej zimnej krwi zachowali piłkarze CARSEKTU zwłaszcza Maciej Lewandowski, który obronił dwa strzały, co dało nam wygraną 3:2 i wygraliśmy turniej po raz czwarty z rzędu!
Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, bo w tym dniu stanowiła kolektyw! Organizatorzy najlepszym zawodnikiem turnieju wybrali naszego zawodnika Piotra Pacię.