Władysławy 2017

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 30 Kwiecień 2018

„Władysławy 2017”

W miniony czwartek 19 kwietnia 2018r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu miała miejsce XVIII Gala wręczenia nagród za działalność na rzecz Ochrony Środowiska w regionie „Władysławy 2017”. Kapituła pod przewodnictwem mgr Dariusza Piękosza i pod patronatem Starosty Inowrocławskiego Tadeusza Majewskiego nominuje i wręcza nagrody w następujących kategoriach: firma, gospodarstwo rolne, inwestycja, człowiek, produkt i placówka oświatowa. Działalność firmy Carsekt została dostrzeżona przez kapitułę w roku 2017, na początku roku 2018 zostaliśmy zakwalifikowani do ścisłego finału wraz firmami Ekoroad Sp. z o.o. i „Kruszwica” S.A. i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w kategorii firma.

Gala przebiegała w iście królewskiej atmosferze, uczniowie III LO przygotowali inscenizację z czasów panowania Władysława Jagiełło. Korytarze liceum wypełnione było damami dworu, na aulę wkroczył orszak Królowej Jadwigi i uroczyście odczytano :Edykt o przyrodzie” Władysława Jagiełły z 1423 roku, który jest pierwszą polską urzędową regulacją dotyczącą ochrony przyrody.

Firma Carsekt, promuje od 2006 roku ekologiczne metody zwalczania szkodników a w szczególności metody termiczne do zwalczania szkodników drewna. Obrabiamy termicznie opakowania drewniane zgodnie ze standardem ISPM-15, Zwalczamy szkodniki drewna w konstrukcjach dachowych przy użyciu mobilnego systemu mikrofalowego a od kilku lat świadczymy usługi z zakresu dezynfekcji ozonem.