Technika mikrofalowa Saurus

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 19 Październik 2017

System mikrofalowy Saurus PLUS to urządzenie które ma stanowić alternatywę dla preparatów chemicznych, których nie można zastosować w każdym obiekcie ze względu brak możliwości opuszczenia lokalu na czas dezynsekcji. Takie problemy rozwiązuje nam System mikrofalowy Saurus PLUS. Jest to propozycja znajdująca się w ofercie firmy od 2011 roku.

Systemowi mikrofalowemu Saurus Plus został nadany certyfikat CE, który gwarantuje że system jest bezpieczny dla środowiska, a także dla zdrowia ludzkiego. Wszystkie zagrożenia zostały wykryte i wyeliminowane. System Saurus jest urządzeniem wyposażonym w szereg zabezpieczeń m.in. czujniki pola elektromagnetycznego stałe oraz przenośne (osobiste) czy kamerę termowizyjną, a więc jest całkowicie bezpieczny i nie stanowi zagrożenia dla pracowników obsługujących je. Nie ma też zagrożenia pożaru, gdyż pomiar temperatury dokonywany jest na bieżąco.

Mikrofale to promieniowanie o częstotliwości 2450 MHz czyli promieniowanie pomiędzy falami radiowymi ultrakrótkimi a promieniowaniem podczerwonym, zaliczane do fal radiowych. Emitowane mikrofale wprawiają w drgania rotacyjne cząsteczki wody zawartej w przegrzewanym drewnie, które następnie przekazują swoją energię cząsteczką podgrzewanego materiału, dzięki czemu rośnie jego energia termiczna, a więc i temperatura.

W wielu dziedzinach zmierza się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji. Tak samo jest w sektorze usług dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Wycofanych z obrotu zostało bardzo dużo preparatów, a lista zakazanych substancji aktywnych wciąż się powiększa. System mikrofalowy Saurus Plus jest wspaniałą alternatywą wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Saurus Plus nie wykorzystuje w swojej pracy żadnych preparatów chemicznych.                            Urządzenie to jest w 100% ekologiczne.

Po upływie sześciu lat stosowania Systemu mikrofalowego Saurus Plus z pełną stanowczością można stwierdzić, że była to wspaniała i udana inwestycja. Przeprowadzonych zostało wiele usług mających na celu likwidację szkodników. W okresie stosowania urządzenia przeprowadziliśmy wiele usług w różnego rodzaju budynkach począwszy od budownictwa jednorodzinnego (domki letniskowe, domu z drewnianą konstrukcją więźby dachowej, domy z bala) przez obiekty użyteczności publicznej (urzędy, muzea, fundacje) skończywszy na obiektach sakralnych.