Szczuroszczelność czyli jak nie gościć dzikich lokatorów

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 22 Listopad 2017
Deratyzacja- sposób pozbycia się szczura wędrownego

Szczur wędrowny

Szczuroszczelność to bardzo łatwy spsób walki z gryzoniami. Nie oznacza to, że jest łatwy do wykonania i nie trzaba mu poświęcić trochę pracy i czasu.

Patrząc za okno gdy widzimy jaka jest pogoda nie mamy ochoty opuszczać naszych ciepłych i suchych domów. Podobnie jest z gryzoniami w tym okresie z tym. że ta tendencja jest odwrotna. My nie chcemy opuszczać naszych domów a gryzonie bardzo chcą się do nich dostać. Powodem są sprzyjające warunki takie jak dostępność pożywienia, ciepło- czyli dwa elementy dzięki którym szczury lub myszy mogą przetrwać okres zimowy.

Kiedy już niestety gościmy nowych lokatorów (szczury czy myszy), niestety musimy się ich pozbyć ze względu na szkody jakie powodują lub choroby które przenoszą. Deratyzacja jest rozwiązaniem tego problemu, jeżeli oczywiście jest wykonywana przez specjalistów z tej branży.

Warto też pamiętać że sami możemy zadbać o to aby gryzonie nie dostawały się do naszych domów, piwnic czy magazynów.

Na co musimy zwrócić uwagę ? Kluczowym elementem jest szczelność naszych drzwi, okien. Pojęcie to ma nazwę szczuroszczelności.

Musimy też zwrócić uwagę na kanały wentylacyjne. Kanał wentylacyjny należy zabezpieczyć, zewnątrz można do tego wykorzystać metalową siatkę o bardzo drobnych otworach.

Młoda mysz domowa jest w stanie przecisnąć się przez szczelinę rzędu 6-7 milimetrów. Natomiast szczur wędrowny jest w stanie dostać się do wnętrza przez szparę o wymiarach 1,25 cm.

Dlatego aby budynek był odporny na ataki gryzoni musimy zlikwidować wszelkie szpary i szczeliny.

Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać na naszej stronie Kliknij Tutaj!!!