Ozonowanie przedszkola i dezynfekcja placu zabaw

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 01 Czerwiec 2020

W trakcie pandemii koronawirusa wykonujemy wiele usług związanych z dezynfekcją. Do najpopularniejszych należy ozonowanie ( dezynfekcja ozonem). 

Ozonowanie to doskonała w 100% skuteczna metoda do przeprowadzania dezynfekcji. Ozon to jeden z najsilniejszych środków dezynfekujących.Ozon w postaci gazowej dociera do najbardziej niedostępncyh miejsc, których nie można odkazić za pomocą innych środków. Dezynfekcję ozonem wykonujemy w zamkniętych pomieszczeniach - mieszkaniach, szkołach, przedszkolach, szpitalach, biurach. Natomiast na otwartej przestrzeni wykonujemy oprysk przy użyciu środków chemicznych.

W minionym tygodniu wykonaliśmy ozonowanie przedszkola w pobliskiej miejscowości oraz dezynfekcję przyległego placu zabaw. 

Dezynfekcja lokalu o powierzchni 250 m2 trwała około 3 godzin. W trakcie procesu uzyskaliśmy stężenie powyżej 5.00 ppm, co gwarantuje śmiertelność bakterii, wirusów, pleśni, grzybów i roztoczy.

Ozonowanie pomieszczeń, w których gromadzą się ludzie, znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się chorób (np. grypy), zapobiega infekcjom i zakażeniom.