Innowacyjny system SAURUS - Gazeta Przemysłu Drzewnego

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 16 Listopad 2012

Gazeta Przemysłu Drzewnego nr. 11 listopad 2012, Zwalczanie szkodników mikrofalami DEZYNSEKCJA | Innowacyjny system Saurus

 

Przedstawiamy nowy artykuł na temat technologii mikrofalowej w bieżącym numerze Gazety Przemysł Drzewny. Pani redaktor Irena Muszałowska przeprowadziła wywiad z dyrektorem generalnym firmy Carsekt Panem Andrzejem Robertem Karwowskim na temat zastosowania nowej technologi i obszarów działania firmy Carsekt Sp. z o.o.

Rozmowa z Andrzejem Robertem Karwowskim, dyrektorem generalnym firmy Carsekt:

Dezynsekcja mikrofalowa

GPD: Z jakim odzewem w Polsce spotkała się technologia Saurus?

Andrzej Robert Karwowski: Jest to unikatowa technologia w skali światowej, a my jako pierwsi wprowadziliśmy ją do Polski.

Obecnie na świecie funkcjonuje około 22 takich urządzeń. Jak każda nowość, została ona przyjęta z pewnym niedowierzaniem. Zainteresowanie na początku było różne. Zorganizowaliśmy szereg pokazów działania i dopiero po tych pokazach pojawiło się zainteresowanie. Pokazaliśmy, że jest to idealna metoda, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie innych metod stosować nie można, przykładowo, kiedy zainfekowane są drewniane schody w kamienicy. Urządzenie działa ekologicznie, nie przeszkadza i nie szkodzi w żaden sposób mieszkańcom. Część obiektu wyłącza się na godzinę, dwie lub trzy i wykonuje operację. Obecnie zainteresowanie tą metodą jest duże. Korzystają z niej także inne firmy z sektora DDD (deratyzacja, dezynfekcja, dezynsekcja – przyp. red.).

Dezynsekcja mikrofalowa
GPD: Kim są klienci zgłaszający się do państwa ze swoim problemem?

A.R.K.: Klientów możemy podzielić na dwie grupy. 70 proc. z nich to klienci indywidualni, którzy mają zainfekowane więźby dachowe bądź inne elementy budynku, a 30 proc. to administratorzy domów wielomieszkaniowych. Mamy też kilka firm z sektora budowlanego, dla których robiliśmy duże zlecenia, bo okazało się, że w montowanych przez nich oknach zagnieżdżone są szkodniki. W tym roku planujemy ekspansję do firm, które przerabiają drewno budowlane, w tym do producentów drzwi i okien, bo ci producenci niewiele o nas wiedzą.

 

GPD: Dziękujemy za rozmowę.

 

Pełny artykuł do wglądu na stronie internetowej Gazety Przemysłu Drzewnego

nr. 11 listopad 2012