I Memoriał im. Mieczysława Czarneckiego

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 28 Maj 2019

W niedziele 26 maja 2019 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej. I Memoriał został zorganizowany na cześć zmarłego  Śp. Mieczysława Czarneckiego- wielkiego pasjonaty sportu, jednego z najbardziej wszechstronnych sportowców w Mogilnie. Śp. Mieczysław Czarnecki na przełomie lat 50 i 60 ubiegłego wieku aktywnie reprezentował drużynę Pogoni Mogilno, która wówczas grała w III lidze. Oprócz piłki nożnej, był także zawodnikiem oraz trenerem sekcji bokserskiej. Ponadto brał także czynny udział w rozgrywkach hokeja na trawie. Gdy już siły i kondycja nie pozwalały uprawiać sportu, Śp. Mieczysław Czarnecki zawsze wiernie kibicował mogileńskim sportowcom- był obecny na wszystkich meczach seniorów Pogoni, w tym także wyjazdowych. To postać niezwykle charakterystyczna i ważna dla mogileńskiego sportu.

Inicjatywa Memoriału im. Śp. Mieczysława Czarneckiego zakłada coroczne rozgrywki. Podczas turnieju uczestnicy oraz sympatycy mieli możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi. Pamięć zmarłego uczczono także minutą ciszy.

Turniej rozpoczęto o godzinie 10.00 na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy 11 listopada w Mogilnie. Całość uświetniła piękna pogoda, a rozgrywki odbywały się w duchu fair-play.

Naszą drużynę reprezentowali: Bartłomiej Chlebowski, Łukasz Gapiński, Jakub Brzeziński, Damian Libner, Michał Libner, Sebastian Szczepaniak, Mikołaj Szczególski, Mateusz Wawer, Tobiasz Bartkowiak oraz Adrian Kurczewski.

W wydarzeniu brało udział łącznie dziesięć drużyn, podzielonych na dwie grupy. W grupie A na pierwszym miejscu uplasował się WŁOD-DACH, a na drugim UL-DRÓG, natomiast w grupie B pierwsze miejsce zajęła nasza drużyna CARSEKT , a drugie JOGABONITO.

Po ostatecznych rozgrywkach między wspomnianymi czterema drużynami na III stopniu podium stanęła drużyna ze Strzelna JOGABONITO, drugie miejsce objęła nasza drużyna CARSEKT , a stopień wyżej zajął WŁOD-DACH. Ponadto reprezentant CARSEKTU Mikołaj Szczególski został wyróżniony tytułem Najlepszego Zawodnika Rozgrywek.

O godzinie 17.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz oficjalne zakończenie spotkania.

Zdjęcia wykonał Bartosz Czarnecki.