Fumigacja - sezon 2020 w pełni !

Opublikowane przez Carsekt Dnia: 12 Sierpień 2020
fumigacja, spuszczel pospolity, szkodniki drewna, korniki, gazowanie

Spuszczel Pospolity - najgroźniejszy szkodnik drewna wyrobionego

Standardowo, jak co roku, okres letni to dla nas bardzo pracowity czas - wykonujemy dezynsekcję gazową. 

Dezynsekcja gazowa (fumigacja) jest zabiegiem kompleksowym, ponieważ jednorazowo dotyczy wszystkich elementów drewnianych w budynku (szkodniki w więźbie dachowej, korniki w więźbie dachowej, spuszczel pospolity, kołatek domowy).  Polega na uszczelnieniu całego budynku i rozłożeniu w jego wnętrzu fumigantu w postaci tabletek, z których stopniowo uwalnia się trujący gaz. Proces ten trwa 7-10 dni i wymaga bezwzględnego opuszczenia budynku przez ludzi i zwierzęta. Substancja czynna w postaci gazowej skutecznie przenika drewno, penetrując je w całym przekroju. Fumigacja jest w 100% skutecznym zabiegiem na zwalczanie szkodników drewna (korniki w więźbie dachowej, ksylofagi, szkodniki drewna) w domach jednorodzinnych, letniskowych, obiektach wielkogabarytowych, kościołach itd. Zwalcza wszystkie formy życia szkodników - od jaj po postacie dorosłe.

Proces fumigacji kończy wietrzenie, podczas którego zdejmujemy uszczelnienia, wietrzymy budynek w celu całkowitego pozbycia się gazu z wnętrza obiektu.

Zwykle pierwszymi symptomami aktywności ksylofaków jest skrobanie w drewnie. Później pojawiają się dziury, otwory wylotowe, z których wysypyje się pyłek, mączka drzewna. Najczęściej występującym szkodnikiej jest Spuszczel Pospolity oraz Kołatek domowy. 

Przed usługą wykonujemy profesjonalną analizę opartą o wizję lokalną, pomiary porażonego drewna, obszerny wywiad z właścicielem. Na tej podstawie dostarczamy klientom szczegółowej wiedzy entomologicznej na temat stopnia zaawansowania problemu.